Okulumuz güler yüzlü, mutlu, samimi, sevecen yöneticilerin, öğretmenlerin, çalışanların, öğrencilerin ve velilerin bulunduğu; aile olma kavramını yaşayan ve yaşatan butik bir okuldur. Bu ortamda herkes birbirine sevgi dolu ve saygılı davranır. Herkes birbiriyle iletişim halindedir, yapılan olumlu davranışlar her zaman takdir edilir, yaşanan bir olumsuz davranış olması durumunda ortak kararlarla olumlu davranışa dönüştürme yoluna gidilir. Kuralları olan fakat katı kurallar olarak tabir edilmeyen arkadaşlığı, paylaşmayı, yardımlaşmayı, hoşgörüyü, sorumluluk sahibi olmayı destekleyen davranışlara okulun her yerinde uymaya dikkat edilmesine özen gösterilir. Yaratıcı ve yenilikçi düşüncelerin  her zaman teşvik edildiği ve desteklendiği okulumuzda öğrenciler  butik okul olmanın avantajını her zaman yaşayarak  birey olmanın, kendini özel hissetmenin hazzını yaşamaktadırlar.

Bu okulda kapalı kapılar arkasında oturan yöneticiler, teneffüs vaktinin çoğunu odalarında geçiren öğretmenler bulamazsınız;  daha çok sınıflarda öğrencilerle bire bir ilgilenirken, ödev kontrol ederken, bahçede bir öğrenciye anlamadığı matematik işleminde yardımcı olurken; ya da bahçede ip atlarken, yemekhanede organik fasulye ayıklarken, yaralanmış bir öğrencinin dizini pansuman ederken bulabilirsiniz. Aynı durum tüm öğretmenlerimiz ve tüm çalışanlarımız için de geçerlidir. Çünkü biz burada bir aileyiz.

Öğrencilerimiz Montessori derslerinde birbirinden ilginç, keyifli materyallerle en zor matematik işlemini bile keyifle yapmaktadırlar. Bu derslikte masa başında oturan öğrencileri çok fazla görmek mümkün değildir, çünkü öğrenci yerdeki minderlerde, şöminenin kenarında, grup arkadaşlarıyla ya da bireysel olarak öğrenmekten nasıl keyif alıyorsa öyle öğrenir, Burada amaç öğrenmeyi, çalışmayı sevdirmektir. Bunu kavrayan çocuk herhangi bir uyarıya gerek duymadan çalışmasını keyifle yapmaktadır. Tüm branş derslerinde öğrencilerimiz bahçe keyfini de yaşamaktadırlar diledikleri zaman ağaçların altında ders işleme olanağına sahiptirler. Fen Laboratuvarında birbirinden ilginç deneyler yaparak hayatı keşfetme, görsel sanatlar dersinde sanatçı kimliklerini ortaya çıkarma konusunda her zaman öğrencilerimizi desteklemekteyiz. Müzik dersliği yerine “Konservatuvar” demeyi tercih ettiğimiz dersliğimizde her öğrenci bona, solfej eğitimi almaktadır. Her öğrenci mutlaka piyano çalmakta ve isteyen her öğrenci ikinci enstrüman da çalmaktadır. Müzik dersliğinden gelen melodik sesler herkesin ruhuna işlemektedir. Bizim okulumuzda zil de yoktur. Çünkü öğrencilerimiz sorumluluklarının bilincindedirler.